13. Dohnaer Adventslauf, na druhé straně dálnice než jsou nákupy se kroužilo městečkem ve Vánoční atmosféře

07, pro,2019
1689
(2 hlasů)

Výsledky závodu na 9,6 km

No dobře, k té atmosféře adventu chyběl sníh a ani teplota 10°C nebyla moc prosincová. Na start našlo cestu v hlavním závodě na 4 kola (9,6 km, 200 m celkové převýšení) 124 běžců, devět jich za účelem startu překročilo Česko-německou státní hranici. A rozhodně se neztratili.

Verča Vágnerová vyhrála svoji kategorii, Petr Watzke byl v té svoji druhý. Celkově nejlepší Čech Vláďa Slezák (13. za 39:50) byl v kategorii čtvrtý. Další kategorijní brambory zbyly na Petru Prollerovou z České Lípy a Jakuba Hercíka.

Závod je pro nás z Ústí časově stejně dosažitelný jako třeba závody v Roudnici nebo v Bílině, takže se nebojte příští rok tento běh v Dohně vyzkoušet. Na 2,4 km dlouhém okruhu najdete seběh z náměstí po kostkách, asfaltové klesání, cestičky terénem a výběh nahoru na náměstí, kde hraje dechovka a z Vánočního minitrhu voní klobásy. Celý závod je skvěle zajištěn pořadateli, od parkování po odbočky na trase, zázemí má v místní škole, závodní kancelář je přímo na náměstí.