Napsal:
02, úno,2017
4206
(6 hlasů)

Mohli jste ji vidět na některých krosových závodech v Ústí, v Teplicích, nebo na Mosazném muži v Povrlech. Jak to jenom stručně popsat, takových lidí v životě moc nepotkáte. Skromná, pracovitá, pokorná, cílevědomá až běda. V mládí toho údajně moc nenasportovala, nejdéle vydržela u horského kola. Ve čtyřiceti si vytkla první cíl, maraton. Za pět let jich pokořila deset. Nejlepší čas dosáhla v Praze, měl hodnotu 3:34. V pětačtyřiceti chtěla ochutnal triatlon, zdokonalila plavecký styl, dala na rady zkušeného trenéra Tomáše Langhammera.

Do dnešního dne má na kontě 40 extrémních závodů nejen u nás, ale i v Rakousku, na Slovensku a v Německu. Třikrát vyhrála Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu, několikrát se stala Mistryní republiky v této disciplíně. V roce 2013 se v Itálii zúčastnila Olympijských her veteránů, duatlon vyhrála, v triatlonu byla čtvrtá. V loňském roce mimo jiné pokořila jeden z nejtěžších triatlonů v České republice Krkonošman Full Hd (3,8 plavání - 185 kolo - 43 běh ). Ženskou kategorii vyhrála, v absolutním pořadí byla desátá v čase 15:55:16. V neděli 5. února se Alena Vrátná z Teplic zúčastní v Praze 3. ročníku kryathlonu, který vyžaduje trénink v ledové vodě, proto se několikrát otužovala na Miladě. "Nikdy jsem podobný závod neabsolvovala. Začíná se plaváním ve Vltavě, následuje krosový běh a běžky. Přihlášeno je sto nadšenců z celé republiky i ze zahraničí. Startovné jsem dostala k Vánocům. Pro mne to je především nová výzva", říká paní Alena. Pokud si myslíte, že dál už to nejde, tak se pletete. Příští rok se chystá tato nenápadná žena na Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky.