09, srp,2015
3255
(0 hlasů)

Fotogalerie - Běh přes Stadické srázy

Běh přes Stadické srázy startoval dnes z volnočasového areálu v Koštově. V Ústí bylo v noci zataženo, takže teplota neklesla pod 20 stupňů, čemuž meteorologové říkají tropická noc. Ráno naštěstí trochu pofukovalo, takže nedělní dopoledne bylo příjemnější než ta v posledních dnech. I tak se teplota do konce závodu vyšplhala na 28 stupňů. Celkem 21 běžců se vydalo na hlavní trať dlouhou 18,6 km, na které nechyběl brod Bílinou. V článku se dočtete pořadí medailistů a rozhovor s vítězem.

Závod proběhl bez problémů, pouze v obci Suchá někdo odstranil značení a několik běžců muselo čekat na kolegy, kteří trať znali. Na nejvyšším stupni mezi muži stanul Ladislav Vojtěchovský (1:17:26), s odstupem za ním protnula cílovou čáru děčínská dvojice Josef Procházka (1:19:21) a Jirka Vlček (1:19:44). Mezi ženami zvítězila Zuzana Rusínová (1:27:36), druhá doběhla Veronika Vágnerová (1:43:17) a třetí Marcela Vyšatová (1:45:05).

Celkový vítěz Ladislav Vojtěchovský nám po závodě velmi skromně a sympaticky odpověděl na několik otázek.

Gratuluji Vám k vítězství, jak se Vám po těch vedrech běželo? Naštěstí trochu foukalo.

To ano, na trati to bylo tak, že v první polovině do kopce foukalo do zad, a při seběhu byl protivítr. Celkově to bylo lepší než bezvětří.

Slyšel jsem tady kluky, že si trochu zaběhli, Vy jste neměl problémy se značením trati?

Ne, i když jsem běžel většinou před vodičem, neměl jsem se značením problémy.

Běželi jste na začátku aspoň chvilku pohromadě?

To ne, běžel jsem od začátku sám.

Co trať? Jak se Vláďovi Růčičkovi povedla?

Jedním slovem hezký, pěkná trať v přírodě.

Chyběla Vám větší konkurence? Třeba v Ústí pravidelně běhající Petr Zuda?

To se takhle nedá říci. Tady si všichni šli zaběhat, aby si odpočinuli, od toho tyhle amatérské závody jsou.

Na závěr se vždy ptám, na jaký závod vyrazíte příště?