Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Dvanáct hodin pomoci, to byl Charitativní běh pro Plamínek naděje

31, pro,2020
1128
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Časy účastníků běhu

Většina atributů v Ústí již tradičního adventního charitativního běhu pro Plamínek naděje se rozplynula. Společné setkání s přáteli, záplava čelovek pod mostem, popíjení svařáku a předvánoční klábosení odnesl průvan. To hlavní však zůstalo. Ochota pomoci. Ochota se zamyslet. Ochota dovolit si luxus empatie. Tak to mnozí mezi námi vidí, empatii jako nadstandard, který si nemohou dovolit. Lepší jsou v tomhle asi holky a i letos jich bylo ve startovním poli víc.

Osud dvouletého Davídka, který trpí mikrocefalií a jeho maminka potřebuje prostředky na ABA terapii, která není hrazena z pojištění, nebyl lhostejný velkému množství lidí, kteří projekt Nadačního fondu Plamínek naděje dnes podpořili. 

Zdaleka by se nás nesešlo tolik, kdyby nám nepomohli dostat se do povědomí běžců organizátoři běhů z Ústecka. Konkordia, Mumie, Pivovar na rychtě, Miladatour, Dubické běhy, Trmická... Pomohli a pokud to šlo, tak se i zúčastnili. I proto se na běh přihlásilo a příspěvek zaplatilo 162 běžců! Vynucená pravidla netřeba opakovat, každý si zaběhl pětku jakou chtěl, běhalo se tak podél Labe po obou březích od Neratovic až po Děčín. Více než padesátka běžců sdílela své fotografie na FB stránce události. Fotkám dominují úsměvy. Jak také lépe prožít poslední den v roce, než alespoň trošku pomoci někomu, kdo to potřebuje. Srovnané ty fotky pod sebou jsou alespoň trochu jako společné setkání. 

Více než stovka z běžců nahlásila svůj čas do výsledkové listiny, většina ostatních také běžela, ale čas si nechala pro sebe, není to totiž dnes podstatné. Několik účastníků přispělo vícenásobným startovným, nebo poslali příspěvek přímo na účet nadace. My 100% vybrané částky, tedy 16.200 Kč ze startovného a 1.000 Kč příspěvek Konkordie dnes odesíláme Plamínku naděje. P. Procházková zítra nebo v nejbližších dnech na stránkách nadace oznámí kompletní výtěžek. 

Děkujeme všem účastníkům!

 

Naposledy změněno 01, led,2021
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Leden 2023 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31