(4 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky celkové  Výsledky kategorie

Rozpis jednotlivých kol

V poslední školní den si na Střižák našlo cestu 38 běžkyň a běžců. Všichni byli zvědaví na trať, kterou jim připravil hlavní pořadatel Ústeckého krosového poháru Vladimír Růžička. Na mapce v propozicích tak náročně nevypadala, ale skutečnost byla trochu jiná. Seběhy a výběhy po lesní pěšině na úpatí vrchu braly rychle síly a mokrý povrch po denních přeháňkách ještě více ztěžoval trať. Pokud se podíváte na rozpis kol u jednotlivých závodníků, uvidíte, jak se jim krátil dech. Samozřejmě ne všem, třeba vítězný Zdeněk Pinc zaběhl obě kola stejným tempem.

I to svědčí o tom, jak je čerstvý maturant běžecky vyspělý, a i v tomto článku se musím pozastavit nad jeho výbornou vytrvalostí. Závod jasně ovládl. Pokud by přítomný fotograf Ústeckého deníku a náš příležitostný přispěvovatel p. Vlach měl infračervený fotoaparát, mohli bychom na fotografiích druhého Petra Zudy vidět hojící se zranění šlachy, i tak bral tento ústecký borec celkové druhé místo před Jirkou Vlčkem, vítězem kategorie "mladších veteránů". Za ním doběhl Tomáš Szabo, třetí mezi nejmladšími, následovaný Lukášem Eliášem a Miroslavem Svobodou, kteří stáli na bedně s Jirkou Vlčkem. Míra Svoboda byl v dobré náladě již před závodem, jeho nedělní rekordní desítka po běžecké reinkarnaci mu stále ještě dodávala jak energii fyzickou tak hlavně psychickou. Dalším v cíli byl už Vláďa Růžička, vítěz těch pravých veteránů.

V ženách po prvním kole za Jarmilou Sobeckou (ta ho měla za 15:15,6) běžela jen čtyři vteřinky Tereza Macháčková z TJ Doksy. Závodnice místního USK však atak na svoje první místo nepřipustila a navýšila ve druhém kole náskok na půlminutu. Obě běžely skvěle. Výborné výkony však podávaly i ostatní ženy, třeba třetí žena z této kategorie (Z35+) Olga Kantová z Teplic. Vítězka mladší ženské kategorie, Alena Semerádtová, by si měla změnit oddílovou příslušnost, ten název je opravdu zavádějící. Stupně vítězů si s ní užily domácí Zuzana Šlechtová a Vendula Jarolímková.

Na jedno kolo se vydala Sabina Hrušková a zvládla ho ve výborném čase 16:24. Stejnou vzdálenost běžel věkem také ještě žák Filip Matějka a jemu se čas zastavil na údaji 18:45,7. S takovými výkony se mezi dospělými určitě neztratili.

Závod proběhl za sucha, na vyhlášení vyšla jedna přeháňka a druhá na cestu domů. Nevím, kolika běžcům se bude zdát o zeleném tunelu a medovém stromu plném včel, jistě náhodou ležícímu přes trať.