Letní Hlubák za běžeckého počasí vyhrál Kahl a Machačová, na pětce byl nejrychlejší Šimek a Vaňásková

26, srp,2018
2263
(3 hlasů)

Oficiální výsledky:

Závod na 5 km

Závod na 10 km

Za téměř ideálního běžeckého počasí se konal další z běhů kolem Hlubáku. Na mírně pozměněnou trať se vydalo 166 běžců. Dvě třetiny z nich běželo kratší trať, nejprve ale vyrazili z prostoru startu účastníci desítky.

První kolo proběhla nejrychleji čtveřice Kahl, Plíhal, Koníček a Příhoda, všichni se vešli do šesti vteřin. Ve druhém kole se pořadí trochu přesypalo, Kahl vítězství udržel v čase 40:10, za ním doběhl Filip Koníček a Martin Příhoda. V ženách si suveréně počínala Ivana Machačová, první kolo proběhla za 21:44, ve druhém ještě zrychlila a bylo z toho prvenství v čase 42:51. Na stupně vítězů ji doprovodily druhá Hana Hlaváčková z Pardubic a třetí Jana Syrovátková, která ve druhém kole utrhla čtvrtou Helenu Zigovou.

Na pětce se pod 20 minut dostali čtyři běžci, vítěz Jakub Šimek zaběhl čas 18:09, Lukáš Vincent 19:13 a boj o bronz pro sebe rozhodl o tři vteřiny David Kubias před Michalem Nečesaným. V ženách zvítězila Markéta Vaňásková (23:51) před Lucií Velinskou a Šárkou Eliášovou.

Celkem 32 běžcům na pětku nebylo ještě 15 let. Chlapce přivedl do cíle čtrnáctiletý Broněk Kubánek (23:30) a dívky ještě o dva roky mladší Adéla Hlaváčková běhající za Hvězdu Pardubice (24:54).

Na Hlubáku je zvykem, že všechno běží jak má, nejen účastníci, ale i to, co připravili pořadatelé. Lepší pozvánku na podzimní Hlubák (4.11.) tak běžci nemohli dostat.