Malá Dubická, kdo neběžel v tričku prohloupil, Zuda a Butalová zlatí, Vlček na trati!

03, říj,2021
1313
(9 hlasů)

Výsledky na 7km a 2,5 km

Když odbočím ze Žižkovky začnu stoupat do oblak. Stačí pár stovek metrů a jsem výše než komíny teplárny, Ústí zůstalo v ranní mlze se všemi problémy, které všichni máme. Dokonce i takové trable jako měla a má Nela, se snad zase dneska o kousíček posunuly k lepšímu. Díky všem účastníkům za podporu!

Jako vždy se v Dubicích nejprve v nesoutěžním běhu proběhlo několik desítek dítek na jednokilometrové trati. Pak již odstartovalo 83 běžců na sedmičku a 42 na trasu 2,5 km. Z nich byli nejlepší řehlovický Jan Škvor a ústecká Adéla Hoskovská.

Po doběhu posledního závodníka na kratší trati se z druhé strany již řítil Petr Zuda. Pro druhé místo si do Dubic přijel Patrik Kadraba. O třetí místo bojovala dvojice, která s mírným rozestupem dobíhá na více závodech. Martin Horkulič zaostal pár metrů za Jirkou Vlčkem, který se překvapivě objevil na startu (v poslední době nás trochu zanedbával). Do půl hodiny zvládl trať ještě Michal Glier a po zásluze bral bronz mezi mladšími muži. Mezi těmi staršími si ho odvezl radejčinský Petr Jíra.

V ženách vyhrála Marcela Butalová (32:28). O více než minutu překonala Terezu Rožánkovou, ta byla první mezi ženami nad 40 let. Na stupně ji doprovodily Stanislava Rybáčková a Kamila Barnetová. V kategorii mladších žen pak za Marcelou Butalovou doběhly Tereza Lachmanová a Tereza Houserová.

Sluníčko to rozjelo na plné pecky stejně jako moderátor David Cihlář aka DJ Speaker. Příval energie byl z obou zdrojů úžasný. Petra Fiklíková jako hlavní pořadatel připravila se svým skvělým týmem úžasný závod. Návrat z něj je vždy jakoby po jiné silnici. Díky za to!