Na ústecké RunTour Petr Zuda potvrdil nárůst výkonnosti, ovládl pětku a posunul své maximum, Zuzka Rusínová stříbrná, bronz má z desítky Josef Procházka.

13, kvě,2017
2171
(2 hlasů)

Seriál RunTour láká především hobby běžce, důkazem může být i to, že z pětisetčlenného startovního pole se na desítce pod 40 minut dostalo jen 16 běžců. Do Ústí se sjíždějí běžci z velké dálky a i mnoho místních běžců si svůj jediný závod v roce nechává právě sem. Mnohým prostě tento formát pozicovaný mezi malé lokální závody a megaakce vyhovuje.

Takže i když nebyla vyprodaná celá kapacita, je jedenáct stovek účastníků úctyhodné číslo. Nevím, kolik jich bylo přímo z Ústí, odhaduji to na cca 300 běžců, ale ve startovním poli se rozhodně neztratili. Pozornost určitě zaslouží výkon Petra Zudy, který se oproti loňsku zlepšil o dvacet vteřin. Navíc vloni do cíle poslední stovky metrů sprintoval v boji o vítězství se svým ústeckoorlickým sokem. Dnes tak na oficiální pětce objektivně potvrdil zlepšení, které je na něm vidět i v ostatních závodech, ale mohli jsme ho na neměřených členitých tratích spíše tušit. Jeho čas 16:24 je pro něho osobním rekordem. V ženách si na pětce doběhla pro druhé místo Zuzka Rusínová za velmi solidních 19:18. Na desítce obhájil třetí místo z loňska Pepa Procházka, čtvrtý o 40 vteřin později doběhl Martin Roubíček, Jirka Vlček byl šestý.

Příznivci velkých městských běhů si nyní v Ústí počkají až do 16.9. na půlmaraton ze seriálu RunCzech.