Okolo Hlubáku běhal nejrychleji Kratochvíl, Mocek si doběhl pro stříbro

10 km celkově   10 km kategorie

10 km celkově rozpis kol

5 km celkově   5 km kategorie vypsané

5 km kategorie Muži a Ženy celkem

26. února 2017 se běžel první závod "Okolo Hlubáku" se startem a v kempu v Holicích. Tato sportovně charitativní akce s účastí 150 běžců ukázala, že má smysl a umí udělat radost. V květnu počet sportovců vzrostl na 223. V dnešním letním termínu se závodu zůčastnilo opět na 150 běžců, na poslední letošní závod "Okolo Hlubáku" 19. listopadu pořadatelé opět očekávají přes dvě stovky sportovců.

Dnes si pro vítězství na desítce doběhl Miloš Kratochvíl (36:50), který utrhl druhého Tomáše Mocka ve druhém kole. Bronz bral Ondřej Samek. První tři ženy se vešly do půl minuty, zvítězila Tereza Karásková z Velin o necelých 20 vteřin před Lenkou Samkovou, třetí byla Martina Popilková.

Na trati 5 km si sólo závod zaběhl Lukáš Nikl z Dvořiska (17:23). Ještě další dva muži se vešli do 20 minut, byl to druhý Bořivoj Čejka a třetí Josef Vrátil. V ženách zvítězila dvanáctiletá Natálie Němcová z Holic (25:41) před Janou Nemešovou a Lucií Vašíčkovou.

Závod proběhl za pěkného počasí při teplotě 27°C.