Podzimní Běh okolo Hlubáku ovládl znovu Kratochvíl, v ženách zvítězila Zigová, poloviční trať proběhli nejrychleji Lukášek a Janošíková

Výsledky na 10 km rozpis kol

V každém ročním období se v autokempu Hluboký nedaleko Holic letos běželo "Okolo Hlubáku".  Akci, kterou pořádá Roman Hlava s kupou dalších dobrovolníků, navštěvuje od prvního závodu pokaždé minimálně 150 běžců.

Výtěžek běhů putuje na dětské domovy, ale jak zaznělo i dnes z pódia, děti nemají primárně materiální nouzi, potřebují hlavně větší propojení s ostatním světem. To tahle akce naplňuje skvěle, na jejím startu bylo hned několik dětí z DD a ve startovním poli se rozhodně neztratily. Na těžké pětikilometrové trati zaběhl jedenáctiletý Jan Kora čas 25:37 (odvezl si stříbrnou medaili) a o dva roky starší Kateřina Krejsová zdolala desítku v čase těsně nad hodinu!

Trať byla opravdu náročná, místy velmi rozbahněná a těch téměř 180 běžců dost bláta doneslo až do cíle, a to nejen na botách, někteří měli na sobě známky toho, že se s terénem seznámili velmi zblízka.

Desítku v čase 36:02 vyhrál s velkým náskokem Miloš Kratochvíl před dvojicí Jose Caracuel a Jakub Jeřábek. V ženách za Helenou Zigovou (49:45) doběhla druhá skvěle běžící Iva Knapová (ročník 1960!), na stupních je doplnila bronzová Tereza Karásková.

Na pětce byla na startu mnohem větší tlačenice, 127 závodníků přivedl do cíle Vincent Lukášek (20:08), v ženách vyhrála  Lenka Janošíková (24:34). Skvělá je účast běžců do 15 let, na startu jich bylo 36 a neztratili se ani výkonnostně. Matěj Roček doběhl celkově šestý a vyhrál svoji kategorii v čase 22:48, Natálie Němcová byla dokonce mezi ženami druhá (24:53).

Počasí bylo nakonec celkem vlídné, žádná přeprška nebo chumelenice se nekonala, na běžce dokonce vysvitlo na chvíli sluníčko. Uvidíme, zda se v únoru poběží třeba po sněhu.