Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Přebor UJEP v přespolním běhu pozlatili borci ze Střížáku

2159
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Fotogalerie

Dvanáctý ročník Přeboru Univerzity J. E. Purkyně v přespolním běhu byl odstartován ve středu závodem těch nejmenších přesně v 15:00. Běhalo se na travnaté ploše za budovou UJEP v Hoření ulici. Ředitel akce Martin Nosek chválil žáčky i dorostence, hrdé rodiče zval na Bobíkův běh, osobně komentoval snažení zkušených žen a mužů.

Po delší době navlékla startovní číslo Blanka Vajrychová a pěkně proháněla Zuzanu Rusínovou i Jarmilu Sobeckou. Nakonec byla stříbrná. Ženy běžely tři kilometry, muži o kilometr víc. Začínalo se za slunečního svitu, závěrečné fotky byly pořízeny s bleskem. Startovní listina obsahovala 230 jmen v několika věkových kategoriích, jako poslední vyběhli muži a bylo jich čtyřiadvacet. Od samého začátku to byl souboj pěti borců. Zuda, Roubíček, Vojtěchovský, Vilk a Vlček. V sázce byl víkendový pobyt pro dvě osoby v ceně 2.500,-Kč v apartmánech v Tisé a parádní Myslivecká. Celý závod odtáhl Martin Roubíček, v cílové rovince jej předběhl Petr Zuda. Pěkná akce.

Absolutní pořadí muži: 1. místo - Petr Zuda - Všebořice - 14:22:36; 2. místo - Martin Roubíček - USK Provod - 14:24:53; 3. místo - Ladislav Vojtěchovský - Vita Sport Teplice - 14:29:49

Absolutní pořadí ženy: 1. místo - Jarmila Sobecká - USK Provod - 11:37:50; 2. místo - Blanka Vajrychová - AK Bilina - 12:01:72; 3. místo - Zuzana Rusínová - Happy Loop - 12:06:09