Střížovická míle - středeční pohárová rychlovka zná vítěze

2281
(1 Hlasovat)

Výsledky kategorie

Výsledky celkem

Středeční březnový podvečer vybral Vladimír Růžička pro trochu atypický závod Ústeckého krosového poháru. Netradiční byla délka tohoto krosu, jen něco málo přes 2 km. Kombinace všedního dne a takového krosového sprintu neslibovala velkou účast, přesto na závod zavítalo solidních 27 běžců, tedy více než na letošní premierový závod UKP. Vzhledem ke krátké vzdálenosti a počtu účastníků bylo startovní pole rozděleno do dvou skupin. Nejprve si závod zaběhli Muži "A" a Ženy "A", druhý závod patřil veteránským kategoriím.

Nejrychlejším závodníkem byl Petr Zuda, jeho čas v cíli 6:48 byl o 11 vteřin lepší, než výkon druhého Tomáše Szabo. Třetí celkově byl vítěz druhého běhu, skvěle běžící Lubomír Čapek, nejlepší v kategorii čtyřicátníků. Veteránům 50+ vévodil pořadatel Vladimír Růžička. V ženách byly nejlepší Jarmila Halířová (Ženy "A", 7:45 - výborný výkon) a Veronika Vágnerová ("Ženy "B").

Nejmladší závodnicí byla Terezka Nováková z Brné, ročník 2003. Snad si ona, stejně jako i ostatní, užila kvapík dvoukilometrové trati. V následujícím závodě se pohár přesune ze Střižáku a v květnu se podívá na Jedlovou horu, kde Vás čeká náročný osmnáctikilometrový kros.