Tituly z duatlonu Kokořínskem cestou necestou putují do Cvikova, zlato pro Kolaříka a Krafkovou, nejlepším párečkem jsou Kapounkovi. Běhu vévodili Michálek a Česáková.

27, kvě,2017
1870
(2 hlasů)

Duatlon kategorie   Duatlon celkem

Duatlon rozpis  Video Ita Krafková

Běh kategorie   Běh celkem

Jasné nebe bez mráčku s oslňujícím sluncem dnes shlíželo do kokořínských dolů na další, v pořadí již sedmý, ročník závodu Kokořínskem cestou necestou. Jeho výtěžek je věnován Krizovému centru pro rodinu, které pomáhá týraným a zanedbávaným dětem. O doprovodný program pro dětské účastníky se starala agentura Wenku.

"Neohrožení sportovci ohroženým dětem", tak shrnuje toto zápolení organizátor na plakátech. "Sportovci zde nenajdou skvělou infrastrukturu, jako na velkých městských bězích, ale nádhernou přírodu jednoho z nejhezčích míst v česku," říkal mi po závodě Jan Rechnovský, hlavní organizátor. Na start u obce Vidim nakonec dorazilo 80 aktivních účastníků. Ti si mohli vybrat z pěti kategorií - duatlon mužů, duatlon žen, duatlon štafety (jeden běh, druhý kolo), běh mužů a běh žen. Běželo se 9 km a na kole se jela 16 km náročnější trasa.

Závod odstartoval v 11 hodin a bezstarostné slunění diváků trvalo 38 minut, pak se za zatáčkou objevila první dvojice běžců. Tvořil ji Michal Michálek a Tomáš Kolařík, kterého čekalo ještě kolo. Kousek za nimi běžel Pavel Šimek, druhý v pořadí běžců. Tím třetím byl mělnický Václav Mráz.

Mezi ženami běžela nejrychleji Kristina Česáková, dvě minuty za ní doběhla Jarmila Plecitá, stupně vítězů doplnila Zuzana Skácelová. Mezitím dobíhali i další dutlonisté, většina pokračovala na kole sama, dvanáct štafet si odbylo předávku.

Tomáš Kolařík nakonec dokončil závod v čase 1:25:25, stal se jasným vítězem a držitelem titulu Koko-Man, sedm minut za ním dojel Milan Škoda a Petr Zeman (dělilo je dvacet vteřin), kteří ztratili především v běžecké části.

V ženách neměla konkurenci vítězná Ita Krafková, její čas 1:42:12 stačil v celkovém pořadí na páté místo! Právem se stala letošní Koko-women, druhá dojela Vlasta Horská a třetí Jana Opltová.

Celkově sedmá v cíli duatlonu byla vítězná štafeta, Jana a Štěpán Kapounkovi, v čase 1:47:19. S nevelkými odstupy dojeli Bohoňkovi a Benediktovi.

Závod provázela velmi příjemná atmosféra, která se přelila i do závodu dětí. Ty v několika kategoriích bojovaly na krátké trati a zkusily si startovní bránu, ze které se mnozí vydají v budoucnu i na hlavní závod. Jejich výsledky zde nemohu nabídnout, tyto závody jsme neměřili.

Krásné místo, výborná organizace, až budete uvažovat, kam příští rok na přelomu května a června vyrazit, podívejte se na mapu, kde je Vidim na Kokořínsku.