Ústecká desítka s Mumií v rekordu, vítěz přesto nebyl s časem spokojen

(2 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky celkem

M49 M50 Z44 Z45

Po žhavých dvou dnech přišla příjemnější neděle, teplota se držela pod 25 stupni, vítr byl čerstvější a vanul od Ústí k Děčínu, vzduch byl nasycen nočními srážkami. Nejklasičtější trasa desítky v Ústí nad Labem, od svádovského hřiště do Velkého Března a zpět, je pokrytá rychlým asfaltem, na který se vydalo 120 běžců a běžkyň. Závod sám pro sebe si zaběhl Zdeněk Pinc, který výrazně posunul rekord závodu až na hranici 33:30, přesto nebyl s výkonem úplně spokojený, myslel si na čas pod 33 minut. Protivítr po otočce mu však potřebné vteřiny ubral, ale myslím, že Zdeněk nemusí smutnit, byl to skvělý výkon.

Pořadatelé ze spolku Mumie se ráno museli potýkat s nečekaným a nepříjemným problémem, vedoucí registrací si při nakládání věcí na závod do auta při chůzi po schodech vážně poranila kotník, který se teď hojí v sádře a srůstají v něm vazy. Přejeme brzké uzdravení! Účastníci si však nemohli na nic stěžovat, i "provizorní" obsazení prezentace vše zvládalo. Ve čtvrt na deset se začaly po hřišti prohánět děti, skoro stejně rychle jako mraky po obloze. Dětské závody byly jako obvykle příjemné, všechny děti byly odměněny. V deset se pak na trať vyhrnulo již zmiňovaných 120 běžců. Byl jsem mezi nimi a tahle desítka je pro mě skvělá v tom, že mám přehled o dění na čele závodu. Běžím si těch svých cca 6 minut na kilometr a loni jsem první běžce potkal u občerstvovačky, letos mě Zdeněk Pinc míjel už na začátku Valtířova, bylo mě jasné, že to bude skvělý čas. Za ním jsem potkal, ještě z mého pohledu před občerstvovací stanicí, Richarda Krajníka, který také běžel skvěle a potom ještě Otakara Kohla. Ve stejném pořadí doběhli v elitní mužské kategorii i do cíle. Pak jsem potkával další a další běžce, navzájem jsme si fandili, ale velkým osvěžením byl běh žen v závěru startovního pole. Jejich růžová trička svítila do dálky a jejich hlasivky se nedaly zahanbit, snad pomohly při běhu i Vám.

V ženách si pro jasné vítězství doběhla Jana Sobecká, výborně běžela i celkově druhá žena, vítězka kategorie na 45 let Jana Zemanová, v čase pod 45 minut! Jako třetí žena do cíle doběhla Marcela Vyšatová. Na závodníky v cíli čekalo mimo občerstvení vodou od pořadatelů možnost zakoupení iontového pivního nápoje v místní hospůdce "Na Hřišti". Závod proběhl hladce v tradiční přátelské atmosféře, na další závod Ústeckého běžeckého poháru s Mumií se můžete vydat již za měsíc, 24. července se běží od plavecké haly na Klíši nahoru na Střižák zajímavý intervalový závod do kopce. Nezapomeňte také tenhle čtvrtek na krosový závod rovněž na Střižáku, koukněte na propozice.

Takže jak to vypadalo v cíli?

Muži do 49 let: 1. Zdeněk Pinc (33:30), 2. Richard Krajník (34:32) 3. Otakar Kohl (36:16)

Muži nad 50 let: 1. Vladimír Růžička (39:01) 2. Petr Watzke (40:44) 3. Jiří Šmíd (41:58)

Ženy do 44 let: 1. Jarmila Sobecká (41:06) 2. Veronika Vágnerová (47:00) 3. Jiřina Pecková (50:11)

Ženy nad 45 let: 1. Jana Zemanová (44:31) 2. Marcela Vyšatová (46:42) 3. Jana Šindlerová (46:59)