V zapadajícím slunci u Erbenovy vyhlídky ukázala Jarmila Sobecká své krosové umění, Petr Zuda mezi muži nadále suverénní

(8 hlasů)

Fotografie Miroslava Vlacha

Celkové výsledky

Výsledky po kategoriích

O pět běžců více než vloni, celkem 40, se postavilo na start Krosu u Erbenovy vyhlídky. Šlo o devátý podnik Ústeckého krosového poháru, kategorie se tentokrát přesně kryly s těmi pohárovými. Lídři celkového pořadí poháru ve všech kategoriích nechyběli na startu ani dnes, všichni opět zvítězili a svá vedení tak potvrdili.

Závod se konal pod pořadatelskou taktovkou Jardy Sovy, který společně s manželkou vytýčili trať a postarali se o celou organizaci. Jarda naběhal kolem Erbenky mnoho kilometrů a jím navržený okruh dlouhý 2.750 metrů byl členitý, ale velmi pěkný. Výhodu měli běžci se silou v nohách a nebojsové v sebězích.

Po dvou okruzích ukázaly stopky Petrovi Zudovi čas 21:28, za ním vybojoval v závěru druhé místo Jirka Vlček (ovšem první ve své kategorii) před Láďou Vojtěchovským. Tito tři borci měli větší odstup od dalších běžců. Pětičlenou skupinku, která zvládla závod pod 25 minut, přivedl do cíle Lukáš Eliáš. Za ním byl celkově pátý Václav Šlechta, který se účastní těchto běhů výjimečně, což je při výkonnosti tohoto 19-letého juniora škoda. Na záda mu dýchal Vláďa Růžička (vítěz 50+), který přespurtoval Vláďu Slezáka.

Těsně za ním proběhla cílem první žena, Jarmila Sobecká, na druhou Zuzku Rusínovou naběhla 23 vteřin a potvrdila svoji výbornou výkonnost při bězích v terénu. Třetí ženou v cíli byla Dagmar Musilová. Skvěle běžela i starší žákyně AK Bílina Veronika Steklá (27:28), její výkon ji stačil na třetí místo v kategorii žen do 39 let. Z dalších běžců můžeme vyzdvihnout třeba výkon Pavla Vorlíka (dvouminutové zlepšení) nebo Jany Ptáčkové, která držela krok s Janou Novákovou. Naopak Lenka Bucharová měla dnes smůlu, kochala se podzimem, přeběhla jednu odbočku a ocitla se až u Chuderova na Kozí stráni.

O víkendu má plno běžců společný plán - v sobotu Červený okruh a v neděli Malou Dubickou. Ať už patříte mezi ně, nebo jedete běhat jinam, užijte si krásného podzimního počasí.