Velká cena Lafarge - mezi 70 závodníky na elitní trati bylo jen 6 žen, celkem dorazilo 168 cyklistů

11, čvn,2022
894
(4 hlasů)

Oficiální výsledky všech závodů

Jakub Špaček a Petr Cmunt dovedli do cíle pole elitního závodu v čase lehce nad 50 minut. Na stupně vítězů je doprovodil Jan Wolf. Jak již bylo zmíněno v titulku, účast žen byla letos velmi nízká, ale to nesnižuje výkon zlaté Štěpánky Bisové. Ta uhájila vítězství před Kristýnou Kopečnou a Eliškou Krobovou.

Program začal v 11 hodin závodem dětí,  v něm měly naopak dívky převahu, celkem vypálilo na trasu 48 cyklistických nadějí ve věku do 10 let. Vítězství urvali Vítek Prágl a Anna Slavíková. Na tomto závodě se děti vyhlašují ihned po dojetí, aby jim mohli zatleskat i rodiče, kteří v zápětí vyrazí na obě dospělácké trasy.

O té elitní již řeč byla, na té šestnáctikilometrové jsou tradičně vypsány i věkové kategorie - do 15 let a ti zkušenejší. Letos do přivedli celé startovní pole do cíle ti mladší, a to s velkým odstupem. Mezi chlapci to byl teplický Tomáš Trojan, mezi dívkami lovosická Blanka Bíňovcová. V dospělácích pak byli nejlepší Oldřich Roud a Šárka Jírová.

Celou akci provázelo skvělé počasí a moderátor David Cihlář. Předání pohárů z rukou generálního ředitele Lafarge, skvělé ceny a tombola korunovaly tuto sportovní přespolední událost. Organizátoři z řad místní odborové organizace pod taktovkou Josefa Červeného tak mohou spřádat plány na příští ročník.