Vysocký půlmaraton, šestinásobný vítěz tentokrát těsně druhý

1299
(0 hlasů)

Výsledky

Rozpis jednotlivých kol

Pořadatelé z SDH Vysoká u Holic letos lehce pozměnili svoji běžeckou akci. V již 8. ročníku došlo ke dvěma výrazným změnám, z propozic zmizel závod na 14,4 km (2 kola), místo něj byl přidán běh pro děti do 15 let (pro starší jako nesoutěžní) na 3,5 km. Další změnou bylo otočení směru běhu. Vybíhalo se do vesnice a přibíhalo po cestě od lesa.

Po teplých dnech se ochladilo a v době startu v 10 hodin byl teploměr pod deseti stupni. I přes chladnější počasí (ale bez deště) závod přilákal téměř 240 běžců. V hlavním závodě šestinásobný vítěz Miloš Kratochvíl v posledním kole stáhl téměř minutu na vítěze, kterým byl Milan Viktora z Pardubic, ten si ale vítězství ohlídal. V cíli oba borce dělilo 12 vteřin. V ženách nebylo naopak o vítězce pochyb, Denisa Kozáková z Hvězdy Pardubice proběhla cílem v čase 1:38:48 s náskokem přes čtvrt hodiny na duo Rešová - Sákrová.
Okruh běžený obráceným směrem se podle letošních výsledků nejen těch nejlepších jeví jako pomalejší, vítěz zaostal za traťovým rekordem 1:17:45 z roku 2016 o 7 minut. Značení, občerstvovačky... se vším byli běžci, se kterými jsem si povídal spokojeni. Skvělá byla účast dětí, těch do 15 let se sešlo 57! I letos tento běh, který organizaátoři označují za "nejkopcovitější půlmaraton v Polabí", proběhl v přátelské atmosféře a byl zakončený koncertem rockové kapely Pentaver a tombolou.