Vysocký půlmaraton za ideálního běžeckého počasí, nejrychlejší byli Špaček a Pavelková

18, zář,2021
771
(11 hlasů)

Výsledky všech závodů a kategorií

Celkem 118 běžců se postavilo na start již 10. ročníku Vysockého krosového půlmaratonu. Nejkopcovitější trať v Polabí, jak ji nazývají pořadatelé, všechny řádně prověřila.

Na hlavní trati zvítězil a putovní pohár převzal Jiří Špaček (1:34:59). Za ním s drobnou ztrátou proťal cílovou pásku Jan Chleboun. Boj o třetí místo o několik metrů zvládl Jiří Švec, na Tomáše Kyncla tak zbylo 4. místo. V ženách byla situace o poznání jasnější, zvítězila Anna Pavelková (1:45:35) před Ivanou Verster a Lenkou Lienertovou.

Dobře obsazenou trať 7,2 km ovládli Martin Roček a Zita Šimková. Na 3,5 km dominoval Matouš Kareš a Karolina Švorcová.

Bohatá tombola, pohoda, rock. Vysocký půlmaraton uzavírá první dekádu, ve které si vydobil pevné místo v běžeckém kalendáři.